Rozcestník

Velikost textu:

Aktuality


24. října 2019

Movember

Informace k akci Nemocnice Nové Město na Moravě


Vyhrazeno pro muže. Novoměstská nemocnice pořádá charitativní skupinové holení

 Nemocnice Nové Město na Moravě organizuje druhý ročník „Movember“ charitativního skupinového holení. 28. listopadu se recepce chirurgie novoměstské nemocnice na celý den promění v improvizované holičství. Výtěžek akce opět poputuje nadačnímu fondu Muži proti rakovině.

 Letos se ale organizátoři pokusí akci, která upozorňuje na důležitost preventivního urologického vyšetření nádorů prostaty a varlat, rozšířit na více míst. Jednou ze zastávek, kam mobilní holičství vyrazí, bude přibyslavský podnik ACO Industries. „Zaměstnanci se budou moci nechat oholit přímo v Přibyslavi, v sídle společnosti v pondělí 25. listopadu.  Doufáme, že se jich připojí co nejvíce,“ věří tisková mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.

 Druhou zastávkou hned v úterý 26. listopadu budou dobrovolní hasiči z Nového Města na Moravě. „Vyrazíme za nimi přímo do hasičské zbrojnice v Novém Městě na Moravě. K naší akci se přidají nejen dobrovolní hasiči z Novoměstska, ale i jejich profesionální kolegové. Vážně jsem zvědavá, kolik hasičů se v listopadu přestane holit,“ usmívá se tisková mluvčí nemocnice.

Už tradičně se v listopadu nechají zarůst novoměstští ragbisté a fotbalisté.  Kníry slíbili i letos dodat žďárští hokejisté.

 Otevírací doba Movember holičství bude v novoměstské nemocnici ve středu 28. listopadu od 9:00 do 16:00 hodin.

 Na důležitost prevence upozorní živé vysílání Českého rozhlasu Vysočina

 „Celou akci i letos podporuje Střední škola obchodní a služeb SČMSD ve Žďáře nad Sázavou, jejíž studenti oboru kadeřnictví se o zarostlé pány v našem improvizovaném holičství postarají. Loni se nám podařilo přímo na odpolední akci získat 28 tisíc korun. Tahle částka ale nebyla konečná. Hlavní knírač naší nemocnice primář patologie Jan Brázdil každoročně zakládá na internetových stránkách movember.com virtuální skupinu Tým Nemocnice Nové Město na Moravě a její přátelé, loni se na jeho kontě sešlo 22 tisíc. Takže z novoměstské nemocnice nakonec odešlo nadačnímu fondu 50 tisíc korun,“ doplnila mluvčí nemocnice.

 Další novinkou letošního ročníku Movember charitativní skupinové holení bude živé vysílání Českého rozhlasu Vysočina. „Pod pokličku vysílání Českého rozhlasu se budou moci zájemci podívat od 9:00 do 12:00 hodin. Hosty vysílání budou kolegové z nemocnice, dorazí i zástupce Nadačního fondu Muži proti rakovině,“ slibuje tisková mluvčí.

Připojením k charitativnímu projektu Movember chtějí lékaři novoměstské urologie upozornit na důležitost preventivního urologického vyšetření nádorů prostaty a varlat.

 „Vyšetření je v naší ambulanci prováděno novým špičkovým ultrazvukovým přístrojem a k dispozici máme i novou moderní laboratorní diagnostiku nádorů prostaty z odběru krve,“ říká lékař urologického oddělení Jiří Janů a dodává, že vyšetření prostaty je vhodné u mužů starších 50 let, kteří nebyli během posledních 2 let vyšetřeni. „Na prevenci by určitě měli myslet i muži nad 45 let v případě, že byl jejich blízkému příbuznému diagnostikován karcinom prostaty. Vyšetření varlat není věkově limitováno,“ doplňuje informace Janů.

Movember

Kalendář

1. ledna 2023 – 31. prosince 2023
Kalendář akcí Sulkovec 2023 [ více ]
28. ledna 2023 od 19.00 h – 29. ledna 2023 do 04.00 h
Hasičský ples 2023 [ více ]
4. února 2023 od 14.00 h – 4. února 2023 do 22.00 h
Karneval v Sulkovci 2023 [ více ]

Mapový portál

mapový portál

Sociální sítě

Facebook

Ubytování

Obecní úřad Sulkovec

Sulkovec 50, 592 65 Rovečné

mobil: 724 310 564 (starosta)
telefon: 566 574 107
obec@sulkovec.cz
bankovní účet: 9920751 / 0100

Úřední hodiny

pondělí  17.00 - 18.00

Webkamera

Novinky na email